©  Copyright  2010 by New Face - Instytut Urody Małgorzata Michta

Cosmelan

Cosmelan

Terapia Cosmelan jest nowością, usuwającą plamy i przebarwienia skórne różnorodnego pochodzenia. Jest połączeniem peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu. Cosmelan wyróżnia się skutecznością - w około 98% przypadków całkowicie usuwa przebarwienia, nawet zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry.

Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Terapia Cosmelan usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

Oczekiwane efekty

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%.

Sposób działania

Mechanizm działnia COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśnijące o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.) Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.

Zabiegi i cykl leczenia

Podczas pierwszej wizyty ustalamy fototyp skóry pacjentki, szczegółowo omawiamy przebieg leczenia oraz dalsze postępowanie w trakcie terapii, która kontynuowana będzie w domu.

Terapia składa się z zabiegu w gabinecie oraz codziennego stosowania w domu dermokosmetyków otrzymanych w gabinecie. Sam zabieg składa się z kilku elementów. Najpierw oczyszczamy skórę preparatem przygotowującym ją do przyjęcia kremu „Cosmelan 1˝. Po upewnieniu się, że nie występują żadne skutki uboczne działania preparatu, zaleca się utrzymanie maski przez odpowiedni czas. Następnie pacjent udaje sie do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę wodą. Terapia kontynuowana jest w domu przez następne dni. Po zabiegu umawiamy konsultacje kontrolne, pierwszą po 7 dniach od zabiegu. Terapia kontynuowana jest w domu przez okres ok. 3 miesięcy.

Uwagi

Cosmelan jest obecnie najskuteczniejszą kuracją wybielającą spośród terapii dostępnych na rynku. Zabieg jest bezpieczny i nie grozi żadnymi powikłaniami. Jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry. Może być wykonywany o każdej porze roku.

Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli bowiem zaniedbamy ochrony, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień - plamy mogą powstać ponownie.

Ciekawostki

Twórcą terapii Cosmelan jest dr Edward Krulig, chirurg plastyczny z Wenezueli. Dr Krulig dobrze mówi po polsku, a jego rodzice są Polakami. Zajmuje się on rozwojem i doskonaleniem peelingów chemicznych, a Cosmelan jest jego najbardziej znanym dziełem. Dr Krulig stworzył go pod kątem kobiet o europejskim typie skóry, które w słonecznych krajach Ameryki Południowej stosunkowo często skarżą się na plamy i przebarwienia skóry. Zatem zaś polecamy Cosmelan jako terapię na plamy i przebarwienia sprawdzoną przez kobiety w najbardziej ekstermalnych, tropikalnych warunkach.